Tourn Results

November 15, 2015 6:13 PM | James Stuber (Administrator)


 Black Belt Weapons    
 1 James Stuber                              Black Belt Sparring
2 Josh Peters                                  1  Joseph Rangel
3 Joseph Rangel                              2  Josh Peters
4 Rick Capirano                               3 Leonard Settles
                                                    4 Dave Wolff
Adult Weapons                             
1 Richard Barrett                             Brown Belt Sparring
2 Harold Harper                                1 Hubert Hoffman
3 Leah Harper                                  2 Ricardo DeJesus
4 Adam Kreigh                                 3 Richard Barrett
                                                     4 Michael Secora
Junior Weapons
1 Vincent Koludrovich                       Green Belt Sparring
2 Noah Nunney                                1 Brian Bryant
3 Adraina Albbrecht                           2 Aaron Huffman
4 Ryan Downs                                  3  Braiz Salgado
                                                     4 Alex King
Black Belt Kata
1 Joseph Rangel                                Novice Sparring
2 Rick Capirano                                  1 Victor Wagner            
3 James Stuber                                  2 Cole Beason
4 Josh Peters                                     3 Armand Kenner
                                                       4 April Dale
Brown Belt Kata
1 Adam Kreigh                                   Junior Sparring
2 Ricardo DeJesus                             1 Vincent Loudrovich
3 Hubert Hoffman                              2  Mitsy Gideon
4 Michael Secora                               3 Adriana Albrecht

Green Belt Kata                                 Junior Sml Sparring
1 Leah Harper                                   1 Noah Nunney
2 April Dale                                      2 Ryan Downs
3 Aaron Huffman                               3 Jimmy Brown
4 Brian Bryant

Novice Adult                                         Team Fighting
1 Armand Kenner                                  Team A    4 wins  1 Tie
2 Victor Wagner                                    Team B   0 wins   1 Tie
3 Mitsy Gideon

Junior Advanced
1 Adriana Albvrecht
2 Noah Nunney
3 Vincent Koludrovich
4 Ryan Downs


Peewee Kata
1 Jimmy Brown



   
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

 © Karate Institute of America 
     P.O. Box 1095 
     Chardon, OH 44024
  Contact us: kiadm@karate-institute.com
or call us at 440-285-0871 
Powered by Wild Apricot Membership Software